2103/64
Bartolomé Esteban Murillo, kopi efter, 19. årh.
“Saint Thomas of Villanueva giving alms to the poor”. Sign. F. G. Molina. Olie på lærred. 61×41.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag