1517/​1506

Omega

Doppeltkapslet herrelommeur af 14 kt. guld, gylden urskive med arabertal og sekundviser. Værk nummereret 5757645. Samt urkæde af 14 kt. guld. 20. årh.s begyndelse. Samlet vægt ca. 130 gr. Diam. 54 mm. (2)

Ridser på urskive. Graveret indvendig. Støvkapsel af metal. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 23. april 2015

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK