2440/132
Grønlandsk kunstner, 20. årh.
Åndemanermaske af udskåret og bemalet træ, tænder og øjne af ben. Usigneret. H. 33.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Fra
i
Vurdering
807041 | ||
970193 | ||
807041 (Autobud) | ||
970193 | ||
807041 (Autobud) | ||
970193 | ||
807041 | ||
970193 |