2110/738
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Alechinsky. Nordjyllands Kunstmuseum. 1974”. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Trykt hos Clot Bramsen et Georges, Paris. Bladstørrelse 80×58.
Undersøgt i ramme. Mindre folder, og der er folder og en tynd ridse i papiret inde i midten til venstre for teksten.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag