2110/​738

Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)

“Alechinsky. Nordjyllands Kunstmuseum. 1974”. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Trykt hos Clot Bramsen et Georges, Paris. Bladstørrelse 80×58.

Undersøgt i ramme. Mindre folder, og der er folder og en tynd ridse i papiret inde i midten til venstre for teksten.

Moderne kunst og design, 9. marts 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag