866/1001
Astrid Kruse Jensen (f. Aarhus 1975)
“A Hidden Gift”, fra serien “The Construction of Memories”, 2008. Ed. 2/5 + 2 AP. C-Print, med signeret certifikat hæftet på bagsiden. Indrammet. 98×120 cm.
Proveniens: Martin Asbæk Gallery, Copenhagen
Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag