866/​1001

Astrid Kruse Jensen (f. Aarhus 1975)

“A Hidden Gift”, fra serien “The Construction of Memories”, 2008. Ed. 2/5 + 2 AP. C-Print, med signeret certifikat hæftet på bagsiden. Indrammet. 98×120 cm.

Proveniens: Martin Asbæk Gallery, Copenhagen

Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK