2008/327
Olaf Nordlien (f. 1864, d. 1929, norsk maler)
Parti fra Norge med en mand i en robåd. Sign. O. Nordlien 1906. Olie på malepap. 20×31.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag