2131/802
Niels Nedergaard (f. Egå 1944, d. København 1987)
Viera Collaro (f. Bratislava 1946)
Komposition. Usigneret. Gouache på papir monteret på masonit. 122×115.
Behov for let overfladerensning. Afskalninger. Stifthuller. Talrige ridser, mærker og pletter. Folder i papiret.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag