12041/​44

Einar R. Kragh (f. Nykøbing F 1903, d. København 1981)

“Høst, Roskilde Fjord”. Sign. Einar R. Kragh samt dedikeret på bagsiden. Olie på lærred. Lysmål 60×80. Rammemål 78×98.

Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer og en enekelt mindre afskalning.

Kunst, antikviteter & design, 8. oktober 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag