2436/291
To kinesiske vaser af porcelæn, den ene med gennembrudt hals og låg, dekorerede i farver med figurer og flodlandskab samt tekst. Mærkede Qianlong, men 20. årh. H. Ca. 17 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge med beskadigede låg.
Vurdering