Et par lågkrukker af porcelæn og guldbronzeret metal, dekoreret i Sèvres stil i farver og guld med klassiske scenerier i kartoucher, montering i form af putti, druer og bladværk. 20. årh. H. 36. (2)
Kraftig slitage på bronzering. Den ene med løse samlinger. Mindre slitage på guldkartouche. Synlig kit ved samlinger. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Varia, 23. maj 2019