2432/​39

Dansk regence sukkerskål af sølv, indvendig forgyldt, hævet på tre ben. Mester Henrik Jensen, København 1747. Vægt 300 g. H. 15,5 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, inklusive få ridser, buler og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?