2041/1289
Koral- og safirhalskæde af 18 kt. rosaguld prydet med udskåret koral, talrige koralperler, talrige safirperler og to cabochonslebne safirer. Perlediam. ca. 6–10 mm. L. ca. 47 cm.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 7. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag