2442/810
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Sjældent skrivebord af teak, top ilagt sort formica. Front med to skuffer og en udtrækplade. Udført og stemplet hos snedkermester Johannes Hansen. H. 74. L. 125. B. 70.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre hak.
Vurdering