1933/774
Jean Dubuffet (f. Le Havre 1901, d. Paris 1985)
“Self Portrait”. Sign. i trykket J. Dubuffet. Litografisk plakt i farver. Lysmål 74×51.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 13. august 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud