2416/​733

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Vase af lertøj, dekoreret med bladmotiver i let relief i grøn, brun og blå på lys bund. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 22.

Mindre overflade ridser. Få afslag i glasur ved munding.

Moderne kunst og design, 16. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK
1.950 DKK
1.900 DKK
1.850 DKK
1.800 DKK