2049/269
Ubekendt maler, 19. årh.
Vildsvin lunter gennem et snedækket skovlandskab. Sign. Carl Larsen. Olie på lærred. 24×32,5.
Mindre afskalning nedre venstre hjørne. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag