2023/845
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
To skabe og kommode af teak. Udført hos Feldballe Møbelfabrik. H. 76. B. 86. D. 40. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ene skab med lille udskåret ledningshul i bagbeklædning.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud