2004/​61

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

Mor og datter på spadseretur i parken. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred monteret på malepap. 30,5×20,5.

Retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger. Områder med tyndere farvelag. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK