Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Mor og datter på spadseretur i parken. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred monteret på malepap. 30,5×20,5.
Retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger. Områder med tyndere farvelag. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020