1506/664
Leif Ujaraq Vaag (f. Ivigtut 1925, d. Kerteminde 2008)
Færøsk by, 1983. Sign. Leif Ujaraq Vaag samt dateret. Olie på på masonit. 121×81.
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 3. februar 2015
Vurdering
Hammerslag