2425/885
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Lulu”. Vugge af bøg monteret med hjul. Udført og mærket hos Brdr. Krüger. H. 83. L. 95. B. 60.
Jubilæumsudgave i forbindelse med Brdr. Krüger trædrejeris 125-års jubilæum. Denne mærket nr: 015/200.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. juni 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|