1803/​1520

Regnspove lokkefugl af bemalet lærred. Antageligt fra Ringkøbing fjord. 20. årh.s begyndelse. H. 43.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte mindre huller. Senere base.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK