2420/946
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Et par bogreoler af massiv Oregon pine. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak/afslag. Enkelt sømhul på top. En bogreol med huller i bagbeklædning til vægmontering.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud