911/188
A. E. Kieldrup (f. Haderslev 1827, d. København 1869)
Middelalderlandsby ved Rhinen eller Mosel. Sign. monogram 6[?]. Olie på lærred. 40×53.
Gammel etiket på blændrammen: “No. 40 Borgruin ved Rhinen”.
Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag