2438/​50

George II standur i kasse af nøddetræ, urskive af messing sign. Richard Wegg, Kings Street. Værk med dato og sekundangivelse. 18. årh. H. 209.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Lodder, pendul samt dørnøgle medfølger.

I Aarhus

Ure ▸ Standure

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?