318/14
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Trinidad”. Sæt på otte stole med stel af matforkromet stål. Gennembrudt sæde og ryg af ahorn. Model 3296. Formgivet 1993. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik. (8)
Proveniens: Sælges på begæring af Statsadvokaten for Særlig Økonomisk og International Kriminalitet.
Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser, mærker og mindre afslag. Nogle stole med løse samlinger. En stol med varmemærke.
Tvangssalg, 12. december 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud