2035/9010
Et par ildbukke af messing prydet med solsikkehoveder samt engelsk pejsesæt bestående af stand, tang, børste, skovl og ilddrage. 19.-20. årh. (7)
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
Ildbukke med løst bagben. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Avening Court, del 1, 24. august 2020
Vurdering
Hammerslag