1718/186
Dansk Louis XVI sofa af bøgetræ, med buet ryg og runde kannelerede ben. 18. årh.s slutning. L. 175.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Moderne betræk; fin stand.
Ældre malerier og møbler, 1. maj 2017
Vurdering
Hammerslag