1718/​186

Dansk Louis XVI sofa af bøgetræ, med buet ryg og runde kannelerede ben. 18. årh.s slutning. L. 175.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Moderne betræk; fin stand.

Ældre malerier og møbler, 1. maj 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK