12043/84
Sigvard Hansen (f. København 1859, d. Hellerup 1938)
Landskab. Sign. Sigvard Hansen 1931. Olie på lærred. 89×133. Indrammet.
Mindre vandskade øverst 'i skyerne'.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag