2132/​716

Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)

Komposition med blomster, fisk og fugle. Sign. Ting 90, artist proof. Litografi i farver. Lysmål 69×97.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK