Dansk maler, 19. årh.
“Maria”. Usigneret, Rom Porta Pinciana 1872. Betegnet No 16 Tus. Pen, bly og højlys på papir. Bladstørrelse 46×33.
Fugtplet ved nedre kant. Papiret er gulnet. Folder og enkelte små kantrifter. Mindre papirtab i øverste højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021