2023/8
Engelsk Sheraton skænk af mahogni, rigt indlagt med intarsia, greb af bronze, front med tre skuffer og to buede låger. 19. årh. H. 97. B. 180. D. 53.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag