2119/118
Kinesisk kunstner, ca. 1900
Kvinder i have. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 75×43. (2)
Rifter. Det ene billede mangler et lille stykke af papiret ved øverste kant. Krakeleringer. Afskalninger. Under Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag