1805/615
Maja Lisa Engelhardt (f. Frederiksberg 1956)
“Tumulus”, 1996. Sign. Maja Lisa Engelhardt, 4/35. Litografi i farver. Bladstørrelse 77×100. (U.N.)
Dette emne handles i fuldmoms
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 30. januar 2018
Vurdering
Hammerslag