888/298
Et par gueridoner af bemalet træ, runde profilerede plader af norsk porsgrund marmor, underdel udskåret med tre delfiner på tresidet konkav base. 19. årh. H. 71. Diam. 51.
Restaureret. Brugsslitage.
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag