12004/39
Ingemann Jørgensen (f. København 1921, d. 1982)
“Vinteraften”, Skolen Koldmose på Tranum Enge. Sign. Ingermann 70. Olie på lærred. 32,5×42,5 cm. Rammemål 49×59.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag