2444/​795

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Sæt på seks foldestole samt tilhørende stativ af bøg. Sæde og ryg udspændt med patineret skind. Armlæn af patineret kernelæder. Model MK 16. Formgivet 1932. Udført og mærket hos Interna. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Defekt skind.

I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1037191 4.000 DKK