2040/28
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Parti fra Tulstrup. Sign. P. Mønsted, Tulstrup 1935. Olie på lærred. 37×58,5.
Proveniens: ABR auktion, 1967, nr. 201. Afbildet s. 41.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag