1704/1576
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med putto, skive af hvid emalje. 19. årh.s anden halvdel. H. 49. B. 30. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger. Mærker på skiven.
Varia, 26. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
17 bud