12044/​143

Uncle Sam sparebøsse af benmalet jern. 20. årh. H. 28.

Proveniens: Rottekongen Cibrino (1920–2009), der har skrevet en dedikation på bagsiden “Denne min tro tjener forlader mig i dag - Kgl. Privlg. Gøgler”.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

600 DKK

(Autobud) 600 DKK
550 DKK
500 DKK