2004/​210

Et par karafler og to karafler af glas og krystal, én med prop af sølvplet i form af stående løve samt tre drikkeglas af delvis forgyldt krystal, de to prydet med slibninger. Saint Louis. 19.-20. årh. Karafler H. 23–31. Glas 12–13. (7)

Et par karafler, begge med kanthak, minimale afslag på propper. Karaffel med forsølvet prop med kanthak. Afslag på emaljeskilt. Et glas med kanthak på fod.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

440 DKK

14 bud

440 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
360 DKK
(Autobud) 340 DKK
320 DKK
(Autobud) 300 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK