2004/210
Et par karafler og to karafler af glas og krystal, én med prop af sølvplet i form af stående løve samt tre drikkeglas af delvis forgyldt krystal, de to prydet med slibninger. Saint Louis. 19.-20. årh. Karafler H. 23–31. Glas 12–13. (7)
Et par karafler, begge med kanthak, minimale afslag på propper. Karaffel med forsølvet prop med kanthak. Afslag på emaljeskilt. Et glas med kanthak på fod.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud