1515/28
Dansk dragkiste af egetræ, svungen og ligeknækket front med fire skuffer. På sokkel med svungne ben. 18. årh. H. 108. B. 116. D. 66.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 6. april 2015
Vurdering
Hammerslag
16 bud