G. L. Lahde, 19. årh.s begyndelse
Johannes Wiedewelt, 19. årh.s begyndelse
“Hæders Minde hans kongelige Majestæt Frederik den Siette”. Trykbetegnet Wiedevelt & Lahde inv. Lahde del. et Sculps. Hafniae. Kobberstik. Lysmål 36,5×45.
Papiret er let gulnet og let bølget Misfarvninger samt mindre papirtab og mindre reparationer. Beskåret. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021