2109/288
Engelsk varmefad af tin, stående på cabrioleben, i siderne hanke. Stemplet A.M S. Trademark, 1070. 19. årh. H. 7,5. L. inklusiv hanke 60.
Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag