2032/​941

Carlo Jensen (, møbeldesigner for Domus Danica.)

Reol af palisander bestående af underskab og reolsektion med skriveklap. Udført hos Hundevad & Co. H. 196. B. 70. D. 44. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Løs skriveklap. En nøgle medfølger. Skriveklap kan ikke låses.

Moderne kunst og design, 4. august 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK