2032/941
Carlo Jensen (, møbeldesigner for Domus Danica.)
Reol af palisander bestående af underskab og reolsektion med skriveklap. Udført hos Hundevad & Co. H. 196. B. 70. D. 44. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Løs skriveklap. En nøgle medfølger. Skriveklap kan ikke låses.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag