1946/735
Ingemann Jørgensen (f. København 1921, d. 1982)
“Aften. Marker ST. Vildmose”. Sign. Ingemann J 76. Olie på lærred. 60,5×80,5.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag
25 bud