2016/240
Ubekendt maler, 19. årh.
Gårdparti med køer der drikker ved brønden. Usigneret. Olie på lærred monteret på masonit. 20,5×31.
Baggrunden synlig ved øverste rammekant.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag