2416/822
Dansk møbeldesign
Spisebord af palisander, oval top med udtræk og to tillægsplader. Udført ca. 1960–1970'erne. H. 71,5. L. 190/290. B. 122.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Skjolder.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag