2436/923
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3½/3”. Et par pendler med fatningshus af kobber, skærme af gul- og hvidmalet metal. Udført og mærket hos Louis Poulsen. Diam. 33. (2)
Stemplet: 120011221803149 og 12033221809704
Alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
802374 (Autobud) | ||
896810 | ||
802374 |