12027/206
George III standur i kasse af mahogni. Usigneret. England, 18. årh.s slutning. H. 218 højde.
Uret er funktionsdygtigt. Kasse med almindelige brugs- og alderstegn. Lodder, pendul og nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud