2119/350
Et par hollandske stole af mørkpoleret træ, rygge med fletværk, løse sæder med sort hestehår. Barok form, ca. 1900. (2)
Proveniens: Erik Brandt
Ridser og mærker. Brugsslitage. Slidte sæder.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag